+48 725 655 786 biuro@mitraenergy.pl

Ekologiczne rozwiązania
dla domu i firmy

Magazyny energii

Jedną z podstawowych zalet magazynów energii jest możliwość przechowywania nadwyżek energii, gdy produkcja z instalacji PV jest niższa. W przypadku obecnego systemu Net Billing jest to wysoce opłacalne rozwiązanie. Ważnym aspektem przy posiadaniu magazynu energii jest również bezpieczeństwo. W przypadku awarii w sieci energetycznej możemy być spokojni o urządzenia, które potrzebują ciągłej dostawy prądu. Jest to szczególnie istotne dla przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych.

Magazynowanie energii staje się kolejnym krokiem Polski oraz Unii Europejskiej w rozwoju energetyki. Można z tego wynioskować, iż przepisy oraz kolejne edycje dofinansowań rządowych będą wspierać rozwój tych technologii oraz ich dostępność dla prosumentów.

ZWIĘKSZENIE AUTOKONSUMPCJI

Magazyny energii pozwalają na zwiększenie autokonsumpcji poprzez magazynowanie nadwyżek energii, które mogą być wykorzystane podczas wyższej produkcji energii z instalacji PV.

MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY

Istniejące instalacje fotowoltaiczne można rozbudować o magazyn energii w sposób niewymagający modernizacji. Służą do tego np. systemy oparte na produktach marki Victron.

ZASILANIE AWARYJNE

Podczas przerw w dostawie energii magazyn umożliwia bezprzerwową pracę urządzeń i instalacji fotowoltaicznych, co znacznie wydłuża czas pracy po zaniku napięcia.

Dane kontaktowe

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany współpraca?
Chcesz u nas pracować?
Skontaktuj sie z nami!

Telefon

+48 725 655 786

Napisz do nas

biuro@mitraenergy.pl
m.malinowski@mitraenergy.pl

Wyślij wiadomość

10 + 6 =